| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 47 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 38 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 1.1 nF |
| Clamping Voltage | 93 V |
| Peak Surge Current | 250 A |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08698
Ext.Price$0.08698
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08698 | $0.08698 |
| 10 | $0.04349 | $0.43490 |
| 50 | $0.03940 | $1.97000 |
| 100 | $0.03570 | $3.57000 |
| 500 | $0.03018 | $15.09000 |
| 1000 | $0.02551 | $25.51000 |
| 3000 | $0.02434 | $73.02000 |
| 5000 | $0.02323 | $116.15000 |
| 10000 | $0.02195 | $219.50000 |
